فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
Offshore Bank بانک آفشور

Offshore Bank بانک آفشور

آف شور بانک Offshore Bank، به واحد بانکی در یک مرکز مالی بین المللی گفته می شود که مالکیت آن متعلق به یک بانک غیر مقیم بوده و با قبول سپرده از بانکهای بیگانه و یا سایر واحدهای آف شور به عملیات بانکی می پردازد. واژه Offshore در لغت به معنای  دور از ساحل (مانند سکوها نفتی وسط دریا) یا هر چیزی که مربوط به ساحل باشد.

ولی از لحاظ تجاری به مفهوم نقل فضا از محلی به محل سایر جهت کم کردن خرج ها و افزایش سود. آف شوق بانک Offshore Bank نیز به عملیات بانکی اطلاق می‌شود که توسط یک بانک واقع در ناحیه یا سرزمینی غیراز سرزمین اصلی که بیشتر جزایر از آن دولت حاکم بر سرزمین اصلی به شمار می‌روند با اشخاص غیرمقیم و با پول خارجی و در پیمانه کبیر سپریدن می‌شود.

هم‌اکنون نزدیک ۵۷ کشور یا منطقه آف‌شور اقتصادی در جهان وجود دارد که از این وسط می‌توان چین، بحرین، برمودا، جزایر ویریجین، دومینیکا، هنگ‌کنگ، ژاپن، ماکائو، پاناما، فیلیپین، سنگاپور، تایلند، لوکزامبورگ، اروگوئه، سوییس و چند منطقه در آمریکا را اسم برد. حساب‌های بانکی آف‌شور به حساب‌های بانکی‌ای گفته می‌شود که به هیچ عنوان به آنها هیچ مالیاتی تعلق نخواهد گرفت. با داشتن حساب بانکی آف‌شور می‌توان نسبت به جابه‌جایی وجوه وزین اقدام کرد.

به غیر از کشورهای امارات متحده عربی و هنگ‌کنگ کشورهای شناخته شده زیادی نیستند که حساب‌های آف‌شور در برگزیدن کاربران خویش پیمان می‌دهند. حساب‌های بانکی آف‌شور مزایای بسیاری دارند که افتتاح حساب به ارزهای گوناگون رایج، اینترنت بانکینگ نیرومند قابلیت صدور حواله‌های بین‌المللی، صدور تقسیم چک‌های بین‌المللی و صدور کارت‌های ویزا و مسترکارت ازجمله آن است. رویهمرفته در آزادگاه ها بازرگانی تسهیلات ویژه‌ای نسبت به سرزمین اصلی به سرمایه‌گذاران اعطا می‌شود که به‌طور معمول دربرگیرنده تخفیف مالیاتی، در کمر بستن دادن زمین و غیره می‌شود. ولی با منظور جذب سرمایه مبادلات پولی و عملیات بانکی در این مناطق نیز از امتیازات خاصی برخوردارند که امروزه در بسیاری از کشورهای جهان به بانک‌های بیگانه ارایه می‌شود.

وسترن یونیون

وسترن یونیون یک موسسه امریکایی می باشد که خدمات انتقال وجه و همچنین حوالجات فردی به تمام نقاط دنیا را در کوتاهترین زمان ممکن و بدون نیاز به حساب بانکی انجام می دهد و در طی سالها توانسته جزء یکی از برترین و سریعترین موسسه هایی که سرویس انتقال وجه دارند، بشمار آید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو