فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
وسترن یونیون یا مانی گرام؛ کدام حواله ارزی بهتر است؟

وسترن یونیون یا مانی گرام؛ کدام حواله ارزی بهتر است؟

آشنایی با سرویس های وسترن یونیون و مانی گرام سبب می شود تا در مواقع ضروری بتوانید با سرعت و سهولت، برای بستگان خود در خارج از کشور، پول ارسال کنید و نگران زمان نباشید.

نوشته وسترن یونیون یا مانی گرام؛ کدام حواله ارزی بهتر است؟

حواله ارزی

اگر به سبب کار یا مهاجرت عزیزان و بستگانتان با خارج از کشور در ارتباط هستید، شاید شما هم دو اصطلاح مانی گرام و وسترن یونیون را شنیده باشید. این دو مبحث معمولا زمانی مطرح می شوند که شما بخواهید مبلغی را خیلی سریع و به صورت اورژانسی به دست کسی در خارج از کشور برسانید. این دو حواله بانکی در سراسر جهان بین مردم رواج داشته و در شرایط اضطراری مشکلات آن ها را برطرف نموده اند. اما سوالی که برای اکثر افراد در این بزنگاه ها به وجود می آید، این است که استفاده از سرویس حواله وسترن یونیون بهتر است یا سرویس مانی گرام؟

بیشتر بخوانید  وسترن یونیون چیست؟

در این مقاله تلاش کرده ایم شما را با هر دو حواله آشنا کرده و نقاط ضعف و قوت هریک را بیان کنیم و با شرح شرایط و ضعف و قوت های هر سرویس، تصمیم گیری را موقعیت های بحرانی برای شما راحت تر کنیم.حواله وسترن یونیون؛ نقاط قوت و ضعفوسترن یونیون یک سرویس جهانی است که هم اکنون در بیش از ۴۰۰ هزار نقطه جغرافیایی در جهان قابل استفاده است. در این نوع حواله، محدودیتی برای مبلغ ارسالی درهر حواله وجود ندارد. اگرچه که حواله وسترن یونیون ۲۰ درصد از مبلغ ارسالی شما را دریافت می کند، اما با توجه به سرعت بالا و سهولت بسیار زیاد در امر ارسال پول، ارزش این مبلغ را دارد. اگر بخواهیم مقایسه ای از حیث جغرافیایی میان حواله وسترن یونیون و مانی گرام داشته باشیم، بی شک حواله وسترن یونیون برنده خواهد بود؛ چرا که ارسال پول از طریق مانی گرام تنها از مبدا آمریکا میسر است، این در حالی است که حواله وسترن یونیون محدودیت جغرافیایی ندارد.از همه بهتر این که شما می توانید پول را به آسانی با روش آنلاین ارسال کنید. مبلغ ارسالی تنها می تواند توسط شخص در کشور مقصد برداشت شود و به صورت سپرده در حساب وی نخواهد ماند. طراحی اپلیکیشن آیفون به این سرویس کمک کرد تا محبوبیت بیشتری میان خانواده ها در کشورهای مختلف، مهاجران و افراد فعال در حوزه کسب و کار بیابد.برای ردیابی انتقال ها در وسترن یونیون تقریبا هیچ راهی وجود ندارد. که البته این مساله از سویی دیگر، قدری نگران کننده است. این ویژگی به افراد متقلب و کلاهبردار این امکان را می دهد تا مبالغ را بدون آن که اثری برجای بماند، به راحتی انتقال دهند. به همین دلیل اکیدا توصیه می شود که از انتقال پول در مواقع غیرضروری، نظیر خرید روزمره، از طریق وسترن یونیون به حساب افرادی که آن ها را نمی شناسید جدا خودداری کنید.

بیشتر بخوانید  تفاوت های پی پال (PayPal) و وسترن یونیون (Western Union)

با این وجود، نگرانی جدی ای در رابطه با انتقال پول از طریق وسترن یونیون وجود نداشته و ذکر این نکات، صرفا به منظور آگاهی دادن است.حواله مانی گرام در یک نگاهمانی گرام هم در سیستم کار کلی، مشابه وسترن یونیون است؛ با این تفاوت که شرایطی را برای مقدار، زمان و جغرافیا وضع کرده که قدری محدود کننده است. با این وجود، این سیستم هم به راحتی قابل استفاده بوده و قابلیت ارسال پول در سریع ترین زمان ممکن در طول ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته را دارد. ارسال به صورت اضطراری اتفاق افتاده و دریافت کننده می تواند با رجوع به بانک، مبلغ را برداشت کند. هزینه حواله پول چندان هنگفت نبوده و از مبلغ ۱/۴۹$ آغاز می شود.مقاله های مرتبط:مانی گرام علاوه بر ارسال پول به سایر کشورها، به شما امکان پرداخت خودکار قبض ها و هزینه های اشتراک ماهانه را هم می دهد. رهن، اجاره منزل، حق آبونمان، قبض های منزل، هزینه خریدهای متداول همگی از مخارجی هستند که به راحتی با استفاده از سرویس مانی گرام قابل پرداخت هستند. اگرچه برخورداری از این مورد، در مقایسه با وسترن یونیون، یک امتیاز مثبت محسوب می شود، اما فقط و فقط در صورتی قابل استفاده است که ساکن آمریکا باشید!برخلاف وسترن یونیون، مانی گرام در زمینه مبلغ پولی که در یک مرتبه ارسال می کنید محدودیت قائل است.

بیشتر بخوانید  وسترن یونیون چیست؟

از سوی دیگر، حواله ها هم غیرقابل پیگیری بوده که مجددا افراد را با خطر دام کلاهبرداران مواجه می کند. با وجود این دو مشکل، سهولت و سرعت این سرویس سبب شده تا در میان افرادی که با مشکلات فوری و اضطراری، مثل کسری بودجه در سفرهای دور و دراز، دست و پنجه نرم می کنند، محبوبیت و رواج پیدا کند.آیا مانی گرام و وسترن یونیون امن هستند؟هیچکدام از این دو سرویس در اساسنامه خود ارسال پول به افراد ناشناس، حواله به افراد مشکوک، پرداخت پول به حساب سرویس های ناشناخته و پرداخت بهای محصولاتی که هنوز استفاده نکرده اید را صحیح نمی شمارند و اکیدا به افراد توصیه می کنند که از این کارها اجتناب کنند. در صورتی که دوستان یا آشنایان شما در خارج از کشور به شما درخواست ارسال پول دهند، حتما به صورت تلفنی با آن ها صحبت کنید و مطمئن شوید که شماره یا آدرس ایمیل آن ها هک نشده باشد.مانی گرام یا وسترن یونیون؛ کدام حواله ارزی بهتر است؟

بیشتر بخوانید  تفاوت های پی پال (PayPal) و وسترن یونیون (Western Union)

هر دو سرویس برای ارسال پول به خارج از کشور کاربردی بوده و بسیار خوب و سریع عمل می کنند. اما اگر در کشوری به غیر از آمریکا ساکن هستید، استفاده از سرویس وسترن یونیون تنها راه حل برای شما است. اما اگر ساکن آمریکا هستید و قصد استفاده از امکانات دیگر، نظیر انجام پرداخت های ماهانه، را دارید تخفیف های ناگهانی مانی گرام می تواند برای شما پیشنهاد بهتری باشد.اگر قصد انتقال مبالغ خیلی بالا به کشورهای دیگر را دارید، بهتر است صرف نظر از بحث زمان، به دنبال گزینه هایی به غیر از این دو سرویس باشید. چرا که مانی گرام و وسترن یونین به سبب سرعت بالا، درصد زیادی از مبلغ حواله را از شما دریافت می کنند که راه حل عاقلانه ای برای مبالغ هنگفت به نظر نمی رسد.

وسترن یونیون

وسترن یونیون یک موسسه امریکایی می باشد که خدمات انتقال وجه و همچنین حوالجات فردی به تمام نقاط دنیا را در کوتاهترین زمان ممکن و بدون نیاز به حساب بانکی انجام می دهد و در طی سالها توانسته جزء یکی از برترین و سریعترین موسسه هایی که سرویس انتقال وجه دارند، بشمار آید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو